ProcesInvest

Kdybychom chtěli napsat běžný firemní profil, řekli bychom to takhle:


Procesinvest je mezinárodní poskytovatel služeb financování nákladů soudních sporů, vyhodnocování jejich úspěšnosti a kompletní poradenství při domáhání se práv občanů a institucí.

Jenže firemní profily dnes nikdo nečte. Zkusili jsme to tedy jinak, zeptali jsme se, jak nás vidí jiní, jak o nás píšou a hovoří ostatní.

Pohled klientův

Procesinvest je firma, která pomáhá lidem při vedení svých soudních řízení. Nejde jen o finance, které poskytují na to, aby se lidé domohli svých práv. Jde také o vyhodnocení šancí na úspěšný výsledek u soudu. Když vám Procesinvest řekne, že do toho nejde, tak to znamená, že podle názoru jejich expertů buď nemáte šanci spor vyhrát, nebo vám žalovaná strana stejně nezaplatí. Ale když vám řeknou, že náklady řízení financovat budou, šance existuje a není malá. Navíc budete mít jistotu kvalitní péče a slušného jednání.

Pohled finančního experta

Procesinvest se zabývá financováním nákladů soudního řízení. To znamená, že nepřebírá spor a jeho vyřešení za vás, nýbrž pouze dodává finanční prostředky. Právníka, svědky nebo jakékoli podklady sháníte vy. Zásadní rozdíl od bankovního úvěru spočívá v tom, že Procesinvest přebírá riziko prohry.

Pohled právníkův

Základním posláním společnosti Procesinvest je financování nákladů soudních, rozhodčích či správních řízení, ve kterých jsou prosazovány nároky spočívající ve finančním nebo jiném penězi ocenitelném plnění. Procesinvest nastupuje v případech, při nichž potencionální žalobce není z různých důvodů schopen nebo ochoten hradit náklady řízení a musel by se tedy z finančních důvodů svého oprávněného nároku vzdát. Procesinvest tedy často může být jednou z posledních šancí klientova práva na spravedlnost.

Pohled marketingový

Hlavní konkurenční výhodou společnosti Procesinvest je stabilní mezinárodní finanční zázemí a expertní know-how v oblasti českého práva i legislativy EU. Významnou přidanou hodnotou jejich činnosti je komplexní péče o zákazníka – od rady, vyhodnocení úspěšnosti, přes financování až po převzetí rizika soudní prohry. Zákazník tak v podstatě nemá co ztratit. Svým způsobem jde na českém trhu o unikátní projekt.

Pohled publicistický

Společnosti Procesinvest vstoupila na český trh v roce 2000, svou činnost zahájila o rok později, má tedy na českém trhu již slušně dlouhou historii. Desítky vyhraných soudních sporů, stejně jako reputace „ochránce a partnera“, profilují Procesinvest směrem k jedinečné kombinaci „financovatel-právník-rádce“.

Pohled úplně obyčejný, pohled zdravého selského rozumu

Procesinvest je firma, která chce vydělat peníze. Vydělá je ale jen v případě, že vy se domůžete svých práv. A nevezme si je od vás, ale od těch, kteří vám dluží. A to jen v případě, že to vyjde. A aby to vyšlo, k tomu Procesinvest potřebuje skvělé právníky a dostatek financí. A tohle všechno Procesinvest má. A funguje to. U nás i v dalších zemích EU.